Kako spavati s bolovima u rebrima

1685184121 Kako spavati s bolovima u rebrima Metalni kreveti Najbolja kvaliteta najbolje cijene
čovjek koji se grčevito drži za stranu

Bol u rebrima može se dogoditi svakome, u bilo koje vrijeme i iz raznih razloga. Ako ste pretrpjeli sportsku ozljedu, doživjeli nesreću ili ne znate u potpunosti kako je bol uopće počela, preporučljivo je zabilježiti simptome koje osjećate, uključujući koliko dugo traju i zatim napraviti zakazani termin kod liječnika.

Nakon što ste se posavjetovali sa svojim liječnikom i utvrdili uzrok, imate zadatak zastrašujućeg zadatka liječenja. U većini slučajeva ne možete puno učiniti da ubrzate proces, zbog čega se možete osjećati zaglavljeno i frustrirano kada dođe vrijeme za spavanje. Ne želite pogoršati bol, ali kad ležite neispavani, čini se da vam ne ide na bolje.

Koje su neke od stvari koje možete učiniti da biste dobili prijeko potreban odmor nakon ozljede prsnog koša? Kada pokušavate zaspati s bolovima u rebrima, udobnost je ključna. Postoji nekoliko stvari koje možete učiniti tijekom svoje noćne rutine, a koje su jednostavne i poboljšat će vam kvalitetu odmora tijekom procesa ozdravljenja.

Imajte na umu da većini ozljeda rebara treba oko šest tjedana da zacijele pa ćete htjeti razviti noćnu rutinu koja će vas provesti kroz proces što je moguće bezbolnije. Sati kada spavamo je vrhunac vremena u kojem naše tijelo obnavlja i regenerira oštećena tkiva i stanice. San je neophodan za pravilnu funkciju našeg imunološkog sustava jer je on u stanju bolje proizvoditi bijele krvne stanice potrebne za pomoć u ozdravljenju našeg tijela.

Da biste spavali s bolovima u rebrima trebali biste:

  • Uzimajte protuupalne lijekove
  • Pokušajte s hladnim oblogom
  • Iskoristite svoje jastuke u svoju korist
  • Koristite kompresiju tijekom kretanja
  • Vježbajte duboko disanje

Uzimajte protuupalne lijekove

Bez obzira na način na koji ste zadobili ozljedu, vjerojatno će postojati oteklina koja pridonosi vašoj boli. Upala je prirodna reakcija vašeg tijela na ozljedu. Upozorava vas da je na nekom području došlo do traume povećanjem protoka krvi u njemu. Ovo je ujedno i početak procesa ozdravljenja. Iako to može biti dobar znak da idete u pravom smjeru, bol od upale može biti dovoljna da vas drži budnima i sprječava vas da postignete kvalitetan san.

Najlakši i najučinkovitiji način za borbu protiv tegoba je uzimanje protuupalnih lijekova poput aspirina ili ibuprofena, koji se mogu kupiti u slobodnoj prodaji. To će pomoći u smanjenju boli i upale, omogućujući vam bolju priliku za odmor. Osobno koristim Aspirin (bočica od 500 komada) iz Amazona. Obično je jeftinije kad ga kupim na Amazonu, pogotovo s pretplatom na svakih šest mjeseci.

Ako ustanovite da jednostavno smanjenje upale zapravo ne pomaže kada pokušavate zaspati i zaspati, potražite protuupalna sredstva koja također sadrže antihistaminike, koji imaju umirujuća svojstva koja pomažu u snu. Oni se smatraju dobrom opcijom kao kratkoročno rješenje ako imate poteškoća s uspavljivanjem i mogli bi se pokazati korisnima tijekom procesa ozdravljenja.

Trebate li drugu alternativu za smanjenje upale i poticanje sna? Pokušajte grickati trešnje ili popiti sok od višanja prije spavanja. Studije su pokazale da ne samo da sadrže razne spojeve koji pomažu u smanjenju upale, poput vitamina C, već su i dobar izvor melatonina i triptofana koji pomažu pojačati osjećaj umora.

Ako bol potraje (ili se pojačava) dulje od nekoliko tjedana ili ako vam se čini da ovi prijedlozi ne djeluju, obratite se svom liječniku za opcije na recept koje su jače.

Pokušajte s hladnim oblogom

Drugi način smanjenja otekline i upale je led ili hladan oblog. Možete ih kupiti u trgovini kao paket gela koji se često može višekratno koristiti, ali ako ste u nevolji, jednostavno ih možete napraviti sami kod kuće jer će većina proizvoda u vašem zamrzivaču funkcionirati.

Za izradu domaćeg ledenog obloga – stavite poluzdrobljeni led ili vrećicu smrznutog povrća (poput graška) u vrećicu s patentnim zatvaračem, omotajte vrećicu ručnikom i prislonite je na ozlijeđeno mjesto. Kao opća smjernica, hladni oblozi su najučinkovitiji kada se koriste u prva 72 sata od ozljede do 20 minuta do 3 puta dnevno, ali posavjetujte se sa svojim liječnikom kako biste saznali što je preporučljivo za vašu situaciju.

Imajte na umu: nemojte nanositi led izravno na kožu i pazite da ne zaspite s vrećicom leda na ozljedi. Predugo ostavljanje ledenog obloga ili stavljanje leda izravno na kožu može dovesti do ozeblina, s kojima je podjednako teško spavati.

Ako vas već hvata jeza od ideje o ledu, stavite mokru krpu u hladnjak na 20 minuta i lagano pritisnite prije spavanja. Cilj je suziti krvne žile u tom području, smanjujući povećani protok krvi natrag u normalu.

Iskreno, jedna od najboljih kupnji koje sam napravio u vezi s bolovima u rebrima je SimplyJnJ Cold Wrap s Amazona. Domaći oblozi od leda djeluju prilično dobro. Ali ovo je bila apsolutna promjena igre za ublažavanje boli. Imati dva paketa leda koji primjenjuju konstantan podesivi pritisak je neusporediv osjećaj. Nemojte biti poput mene i naručiti krivu. Slučajno sam naručio Large/X-Large (do 59″) kada sam trebao naručiti Small/Medium (do 48″), pa imajte to na umu. Poslao sam svoj natrag i brzo dobio ispravan dva dana kasnije. Vrijedilo je svakog penija!

Koristite svoje jastuke strateški

Za ozljede rebara ne postoji definitivno ispravan položaj za spavanje cijelu noć. Ono što je presudno jest osigurati da se osjećate udobno i ne spriječiti daljnje ozljede. Nakon što pronađete položaj koji vam najviše odgovara, korištenje jastuka može vam pomoći da tamo ostanete udobni.

Ako spavate na leđima, to znači jedan jastuk ispod glave i jedan jastuk s obje strane tijela. Ako spavate na boku, to znači jedan jastuk ispod glave, jedan na leđima i jedan na torzu, pri čemu noge omatate oko prednjeg jastuka. Okruživanje jastucima na ovaj način pruža potporu nakon što zaspite ako se vaše tijelo kreće ili ako imate naviku bacanja i okretanja. Također će se pokazati kao koristan podsjetnik kada ste u polusnu ako zaboravite da ste ozlijeđeni!

Još jedna kratkoročna opcija koja može pomoći kod tegoba je spavanje u naslonjaču ili poluležećem položaju. Ako ustanovite da nema dovoljno jastuka koji vas okružuju, razmislite o odmoru u naslonjaču ili rasporedite jastuke iza leđa, stavljajući vas u malo uspravniji položaj. Ležanje na ovaj način može vam pomoći u smanjenju pritiska koji možda osjećate u tom području, kao i pružiti malo lakoće kada pokušavate leći ili ustati.

Koristite kompresiju tijekom kretanja

U ovom trenutku čak i najmanji pokreti mogu prekinuti vaše kratke trenutke ugode i ne postoji način da uđete ili ustanete iz kreveta, a da ne osjetite svaki djelić toga. Ti trenuci dolaze prečesto, što znači da je idealno učiniti to sa što manje boli.

Jedna taktika koja može pomoći kod ovih prijelaza dokazat će da kompresija pruža udobnost. Ako još niste primijetili, ozljeda vašeg rebra vjerojatno je nešto bolja kada postoji blagi pritisak koji drži vaša rebra zajedno, poput gipsa ili kompresijskog zavoja. Liječnici savjetuju da ovu vrstu kompresije ne provodite cijelo vrijeme zbog opasnosti od dodatnog oštećenja. Međutim, ako tražite nešto za obući tijekom određenog doba dana kada znate da vam je potrebna kratkoročna podrška, imao sam sreće koristeći BraceAbility pojas za vezivanje ozljeda rebra (za žene), a ovo je muški ekvivalent od strane ista tvrtka – BraceAbility Rib Injury Binder Belt (za muškarce)!

Da biste to učinili, uhvatite svaku stranu majice koju nosite i povucite ih prema naprijed do sredine prsa. Čvrsto pričvrstite strane jednom rukom držeći materijal što je moguće čvršćim. Nosite košulju od manje rastezljivog materijala ako je moguće. Zatim se slobodnom rukom možete spustiti na krevet ili se polako podići. Korištenjem košulje za držanje gornjeg dijela trupa netaknutim, grudni koš ćete održati stabilnim i spriječiti pomicanje dok ulazite ili izlazite iz kreveta. Ovo se također može koristiti kao tehnika za sjedenje ili stajanje s kauča.

Vježbajte duboko disanje

Budući da su vaša pluća smještena unutar rebara, jednostavan čin disanja može postati prilično bolan zadatak. Kada imate ozljedu prsnog koša, ono što je obično nevoljna radnja sada je u prvom planu vašeg fokusa. Ovisno o vašoj trenutnoj razini boli, to može uzrokovati kraće, pliće disanje. Ne samo da se ovo obeshrabruje s dišnog stajališta, već također stvara više napetosti u drugim dijelovima vašeg tijela.

Tijekom cijelog procesa ozdravljenja potrebno je nastaviti duboko disati. Na taj ćete način pospješiti zacjeljivanje vaših rebara (jer se i dalje moraju kretati i ne smiju se ukočiti), a također može potaknuti bolji noćni san. Duboko disanje pomoći će vam da se uzemljite i opustite, dajući vam način da se mentalnom snagom borite protiv upornog osjećaja boli.

Respiratorne vježbe mogu biti izvrstan način za poticanje ravnomjernog disanja s nekoliko dubokih udisaja i izdaha, nakon kojih slijedi nekoliko normalnih udisaja i ponavljanja procesa nekoliko minuta. Izvođenje ovih vježbi prije spavanja može potaknuti vaš um i tijelo da postanu opušteni i odmorni.

Bez obzira koje tehnike koristite, imajte na umu da će proces ozdravljenja potrajati. Obavezite se pružiti svom tijelu odgovarajući odmor i utjehu koja mu je potrebna da se vrati u normalu što je prije moguće.

Naruči metalni krevet već danas!

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.